0
Мої закладки 0
Порівняння товарів 0
0товарів: 0 грн. 

Деревина в будівництві

Деревина в будівництві

Деревина в будівництві

  Ні для кого не секрет, що дерево один із найпопулярніших будматеріалів. І в цьому немає нічого особливого. Адже цей будматеріал має безліч позитивних аспектів, що впливають на те, з якого в результаті будуватиметься житлове приміщення.

Переваги деревини

По-перше, дерево завдяки своїй структурі здатне добре зберігати та погано випускати тепло. А це означає, що, навіть якщо перестати опалювати будинок, в ньому можна буде непогано жити ще якийсь час завдяки тому, що матеріал увібрав конденсат у той час, коли пекти регулярно робота.

По-друге, це, як не дивно, зовсім не токсичний матеріал. Будинки із дерева добре впливають на здоров'я людини. Хоча варто відзначити, що різні просочення та інші речовини, що використовуються при будівництві, найчастіше зводять цей ефект на нуль.

По-третє, завдяки сучасним технологіям з дерева можна створювати різноманітні конструкції, що значно розширює архітектурні можливості цього будівельного матеріалу.

По-четверте, дерево саме собою дуже довговічний матеріал, який доведеться міняти кожне десятиліття. Звісно, це за умови дотримання всіх технологій будівництва.

Деревина у будівництві

Властивості деревини

Деревина це матеріал з різними властивостями за напрямами щодо волокон.

Міцність деревини - здатність чинити опір руйнуванню під дією механічних навантажень. Розрізняють міцність на стиск і розтяг за напрямками застосування навантаження - поздовжньої та поперечної; статичний вигин.

Твердість деревини - здатність деревини чинити опір впровадженню в неї більш твердого тіла. Для оцінки твердості деревини використовується тест Янка

Зносостійкість - здатність деревини чинити опір зносу, тобто поступового руйнування її поверхневих зон при терті. Знос бічних поверхонь більший, ніж торцевих; знос вологої деревини більше, ніж сухий.

Вологість деревини. Розрізняють абсолютну та відносну вологість деревини.

Абсолютна вологість деревини - це відношення ваги вологи, що міститься в деревині по відношенню до маси абсолютно сухої деревини, виражена у відсотках. (Якщо зразок 300 г після сушіння став важити 200 г, його абсолютна вологість (300—200)/200*100 % = 50 %)

Відносна вологість деревини - це відношення ваги вологи, що міститься в деревині, до ваги сирої деревини, виражене у відсотках. Вологість деревини визначається наступним чином: вимірюється маса проби вологого матеріалу, потім виміряна проба висушується в сушарці при температурі 100-105 ° С, потім відбувається повторне зважування, але вже сухого матеріалу. Різниця між масою вологого та сухого матеріалу якраз і визначає кількість води, що міститься у зразку.

Деревину по відносній вологості ділять на такі категорії:

сира - 23% і більше напівсуха - 18-23% повітряно-суха - 12-18% суха - 6-12%.

Для кожної породи (іноді навіть для різних частин дерева) всі його властивості можуть бути різні, це залежить від різних умов, у яких зростало те чи інше дерево.

Брус та оциліндрована колода для будівництва будинку

Найчастіше в будівництві застосовують оциліндровані колоди або профільовані бруси. Перші відрізняється від других тим, що з них зводять довговічніші будівлі. Зате між профільованими брусами, через їх конструктивні особливості, завжди створюється дуже маленький зазор, на усунення якого не потрібно витрачати велику кількість різних будматеріалів. Вони легко стикуються між собою. До того ж і профільований брус і оциліндрована колода - далеко не найдорожчий будівельний матеріал, який дозволяє економити великі кошти. Щоправда, завжди варто враховувати, що це водночас один із найвибагливіших будматеріалів. Якщо дерево, наприклад, спочатку погано просушене, то будувати з нього не можна, тому що в результаті будинок або іншу будову може «забрати» і вона, так би мовити, втратить свій товарний вигляд.

Це лише один із нюансів, який варто врахувати під час будівництва. А загалом їх досить багато і треба бути грамотним фахівцем, щоб будова зрештою вийшла якісною. Деревина у будівництві Таким чином, дійсно можна зробити висновок, що дерево у всіх своїх формах це чудовий будівельний матеріал, який можна і навіть потрібно використовувати при зведенні житлових приміщень, з урахуванням, щоправда, всіх особливостей цього будматеріалу.



Рекомендовані товари